خرید اینترنتی تابلو سفالی نقش برجسته

تابلو سفالی چیست؟

تابلو سفالی یکی از مهم ترین عناصر در طراحی داخلی است که می توانند موجب تغییرات زیادی در دکوراسیون منزل شود. سفال جلوه ای از معماری اصيل ايرانی است که امروزه در طرح های مدرن و سنتی به صورت سفال نقش برجسته مطابق با سليقه شما قابل اجراست.

امروز ، پس از گذشت قرون متمادی ، این هنر ارزشمند توسط هنرمندان با ذوق ایرانی ادامه پیدا کرده و با استفاده از تکنولوژی جدید، به شیوه های مختلف زیبا بخش پروژه های متعدد در کشور عزیزمان شده است به طوری که این هنر باستانی و زیبا به عنوان یکی از مهمترین اِلِمان ها و مشخصه های زندگی، شناخته شده است و به دنبال استقبال روز افزون مردم هنر دوست کشورمان، امروزه در بسیاری از پروژه های ساختمانی از تابلوهای زیبای سفالی استفاده می شود.

تاریخچه استفاده از سفال در ایران

آثار کشف شده نشان دهنده این حقیقت است که تاریخ سفال در ایران از هزاره هشتم پیش از میلاد آغاز شده است و مردمان آن دوران برای انجام کارهای روزانه و مراسم مذهبی اشیاء گوناگونی را با گل می ساختند، پس از تکامل، آنها را پخته و به سفال تبدیل میکردند. که ایتدا از سفال برای ساخت تابلوهای سفالی مورد استفاده قرار نگرفت بیشتر از آن برای ساخت ظرف و تا حدودی مجسمه استفاده شد.

مردی از ماد در کاخ آپادانای تخت جمشید

رفته رفته سفال کاربرد بیشتری پیدا کرد و در موارد بیشتری مورد استفاده قرار گرفت. سفال با دارا بود مشخصات، شکل پذیری عالی، دوام و ماندگاری بالا، مقاومت خوب، ماده اولیه در دسترس و … بشر را به استفاده بیشتر از سفال ترغیب می کرد. که بعدها برای استفاده در ساخت وسایل تزئینی، مجسمه و تابلو سفالی مورد استفاده قرار گرفت.

نقش برجسته چیست؟

نقش برجسته نوعی هنر حجمی است که با هنر نقاشی آمیخته شده است. در واقع  تکنیکی که منجر به برجسته سازی سطوح نقاشی شود را نقوش برجسته می گویند. این نقوش بعددار قابلیت رنگ پذیری را دارند.

طرح نقش برجسته برروی سفال در دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد. از طرفی تابلو عنصر تفکیک ناپذیر در چیدمان مدرن می باشد و تلفیق نقش برجسته در تابلو همان چیزی است که در طراحی های مدرن از آن استفاده می شود. این تابلوها از نظر بصری بسیار زیبا و چشم نواز می باشند.

تابلو سفالی مدرن

تابلوهای سفالی نقش برجسته مدرن می تواند با طرح های مینیاتور، هخامنشی، اسلیمی و حتی هنر معاصر و مدرن تکمیل شود و از نظر نوع کار و طراحی هیچ محدودیتی ندارد. هر چند مهم ترین دوران سفالگری در ایران مربوط به قرون سوم و چهارم بوده است، و نیشابور مرکز هنر سفال‌سازی محسوب می شده است ولی امروزه با برجسته سازی تابلوهای سفالی این هنر به اوج ترقی و پیشرفت خود رسیده است.

تفاوت نقش برجسته با مجسمه؟

در مجسمه سازی حجمی سه بعدی به صورت مستقل ساخته شده و دارای مفهوم واحد می باشد. این اثر وابسته به زمینه ای نیست و می تواند به تنهایی در اماکن مختلف استفاده شود.
این در حالی است که نقش برجسته نوعی از مجسمه سازی است که وابسته به زمینه بوده و به تنهایی و مستقل مورد استفاده قرار نمی گیرد. شاید نقوش برجسته را بتوان مجسمه هایی نامید که در ظرف خویش اسیر شده اند و قدرت انتقال مستقل را ندارند.

ویژگی تابلوهای سفالی نقش برجسته

  • استحکام بالا ( پخت در دمای 900درجه)
  • تحمل سرما و گرما
  • امکان استفاده در فضای داخلی و خارجی
  • تنوع طرح ( امکان ساخت هر نوع طرحی)
  • امکان استفاده در لابی هتل، ساختمان و سفره خانه، فضای بالای شومینه، قاب ها، لوح تقدیر ها، تندیس ها و …
  • امکان تطبیق با هر دکوراسیون و طراحی
  • تنظیم برجستگی تابلو نقش برجسته
  • مواد اولیه و متریال در دسترس
  • قیمت مناسب

ویژگی های بالا مربوط به تابلو های نقش برجسته می باشد که بهترین انتخاب برای محیط هایی منحصر به فرد و شیک می باشد.

انواع تابلو های سفالی نقش برجسته

تابلو سفالی نقش برجسته هخامنشی

طرح های هخامنشی همیشه مورد توجه بودند و علاقه مندان خاص خود را دارند. این نقوش می توانند بر روی انواع پارچه و یا تابلو دیده شوند. کاربرد طرح های هخامنشی بر روی سفال نیز سال هاست که زینت بخش منازل می باشد. در اقدامی خلاقانه طرح های هخامنشی در تابلو نقش برجسته سفالی به کار برده شده اند و به منازل ویژگی های اساطیری بخشیده اند.
با تابلو سفالی نقش برجسته هخامنشی می توان کپی طرح های هخامنشی را برای تزیین پذیرایی و راهرو به زیبایی استفاده کرد.

تابلو سفالی هخامنشی
تابلو سفالی هخامنشی

تابلو نقش برجسته مینیاتوری

مینیاتور هنر اصیل ایرانی است، که با به تصویر کشیدن واقعه ای تاریخی با استفاده از خط و نقاشی به شیوه ای استثنایی است، که می تواند در تابلوهای سفال توانست تحول بی نظیری در برجسته کاری ایجاد کند و زیبایی این محصولات را چندین برابر کند. ترکیب سفال و هنر مینیاتور توانست به عنصری مدرن در دکوراسیون داخلی تبدیل شود. تابلو نقش برجسته مینیاتور از محبوب ترین نوع تابلوهای نقش برجسته است.

 تابلو نقش برجسته سفالی مینیاتوری
تابلو نقش برجسته سفالی مینیاتوری

تابلو سفالی نقش برجسته سنتی (کلاسیک)

تابلوهای سفالی نقش برجسته سنتی یکی از ارکان مهم در چیدمان و دکوراسیون سنتی می باشد. که طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم از دنبال کنندگان این سبک دکوراسیون هستید توصیه میکنیم محصولات ما را دنبال کنید.

تقریبا همه ی این خانه های سبک قدیمی به عنوان وسیله گرمایشی از شومینه استفاده می شود. که میتوان با انجام کارهای سفالی روی شومینه آن را زیباتر و هماهنگ تر با سبک منزل کرد.

تابلو سفالی نقش برجسته سفالی

نقش برجسته های مدرن در کجا ها استفاده می شوند ؟

نقش برجسته های مدرن، در میدان های عمومی، باغ ها، پارک ها، و مکان های باز مشابه و یا در فضاهای داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این نقش برجسته ها به دلیل سه بعدی بودن آن و نمایی که از جهات مختلف دارد بسیار زیبا و بی نظیر جلوه می کنند.

تابلو نقش برجسته مدرن
تابلو نقش برجسته مدرن

 نقش برجسته مدرن

 تابلوهای نقش برجسته مدرن بهترین انتخاب برای محیط هایی منحصر به فرد و شیک می باشد.  نسبت به کارهای مشابه با خلاقیت بیشتری همراه است و قدرت مانور خیلی زیادی هم دارد. از طرفی در اکثر خانه های شیک با دکوراسیون مدرن جای خود را باز کرده اند و موجب تحسین اهل هنر شده اند. قیمت نهایی تابلو نقش برجسته سفالی با توجه به نوع مواد اولیه بسیار مقرون به صرفه است.

تابلو سفالی نقش برجسته مدرن
تابلو سفالی نقش برجسته مدرن

در این قسمت میتوانید تابلوهای نقش برجسته تولیدی شرکت نقش خاک را ملاحظه بفرمایید

جدیدترین محصولات تابلو سفالی

دیدگاهتان را بنویسید